ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
25.03.2017r. 08:15

Trzech operatorów sieci przesyłowych Energinet (Dania) TenneT (Holandia) i TenneT (Niemcy) podpisało w piątek, zapowiadane wcześniej, porozumienie w sprawie rozwóju europejskiego systemu elektroenergetycznego na Morzu Północnym.
24.03.2017r. 13:53

Jak poinformował BiznesAlert.pl, propozycja Polskich Sieci Elektroenergetycznych jest krytykowana przez część państw bałtyckich. Obawiają się, że nie pozwoli na synchronizację z systemem europejskim. Naukowcy apelują o wstrzymanie się z opiniami do przedstawienia szczegółów projektu budowy kabla Kłajpeda-Władysławowo przez Polaków.
21.03.2017r. 06:34

Jak poinformował BiznesAlert.pl, litewski operator przyznaje, że do synchronizacji systemów elektroenergetycznych w Europie i państwach bałtyckich nie jest konieczny LitPol Link 2, którego nie chcą budować Polacy.
17.03.2017r. 12:12

Jak poinformował BiznesAlert.pl, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski zorganizował spotkanie z dziennikarzami w siedzibie ministerstwa energii. Skomentował pomysł budowy połączenia elektroenergetycznego z Polski na Litwę przez Morze Bałtyckie.
13.03.2017r. 06:38

Między innymi na temat zagrożeń funkcjonowania naszego systemu elektroenergetycznego oraz planów rozwoju połączeń transgranicznych z Litwą, w tym nowej koncepcji kabla podmorskiego, rozmawiała z prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych Erykiem Kłossowskim "Rzeczpospolita".
09.03.2017r. 19:24

Postanowienia pakietu zimowego KE naruszają prawo państw swobodnego kształtowanie miksu energetycznego, co jest gwarantowane traktatowo - mówił w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji energii i skarbu wiceminister energii Michał Kurtyka. Dodał, że resort ma szereg wątpliwości do tych propozycji.
02.03.2017r. 15:19

Państwa członkowskie będą miały obowiązek informować Komisję Europejską o planach zawarcia umów dotyczących dostaw ropy i gazu z krajami trzecimi - przewidują przegłosowane w czwartek w Brukseli przepisy, które mają zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne UE.
15.02.2017r. 16:09

Kierownictwo Ministerstwa Środowiska pod przewodnictwem prof. Jana Szyszko spotkało się dziś z grupą polskich europosłów w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Tematem rozmów były m.in. polityka klimatyczna, organizacja COP24 oraz reforma europejskiego system handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS).
19.01.2017r. 21:55

Białoruskie MSZ nie zgodziło się w czwartek z zarzutami szefa dyplomacji Litwy Linasa Linkevicziusa, który ocenił, że misja ekspertów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) w elektrowni atomowej pod Ostrowcem jest "niekompletna".
16.01.2017r. 20:20

Iran dotrzymał ustalonego w porozumieniu nuklearnym ze światowymi mocarstwami terminu przeniesienia nadliczbowych wirówek do wzbogacania uranu z podziemnych zakładów w Fordow - poinformowała w poniedziałek Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE