ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
15.11.2017r. 14:46

Minister środowiska Jan Szyszko powiedział w środę, przed rozpoczęciem decydującego etapu szczytu klimatycznego ONZ w Bonn, że wśród uczestników konferencji panuje wola, by jak najszybciej dojść do porozumienia w sprawie implementacji porozumienia paryskiego.
14.11.2017r. 15:59

Możliwości udziału polskich i brytyjskich firm w programach jądrowych obu państw były tematem wtorkowego forum w Ministerstwie Energii. Brytyjczycy chcą budować nowe elektrownie atomowe; polski rząd decyzję ws. atomu ma podjąć w tym roku.
06.11.2017r. 10:35

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, wg tygodnika były wicepremier i przywódca partii Polskie Stronnictwo Ludowe Waldemar Pawlak przed końcem poprzedniej dekady zaskakująco intensywnie zabiegał o budowę połączenia elektroenergetycznego Polski z Obwodem Kaliningradzkim, gdzie miała powstać elektrownia jądrowa. Dziennikarze podkreślają, że było tak pomimo faktu, że projekt mógłby uderzyć w interesy Polski i państw bałtyckich, które chcą uniezależnić się od energii z Rosji. Obiekt w Kaliningradzie utrudniłby budowę elektrowni jądrowej w jednym z tych krajów.
24.10.2017r. 22:39

Republikański przewodniczący komisji wywiadu Izby Reprezentantów Devin Nunes ogłosił we wtorek wszczęcie śledztwa w sprawie przejęcia przez Rosję w 2010 roku kanadyjskiej firmy górniczej Uranium One dysponującej znaczną częścią złóż uranu w USA.
12.10.2017r. 15:53

Baltic Pipe i powiększony terminal LNG w Świnoujściu będą podstawą do stworzenia w Polsce hubu gazowego dla Europy Środkowo-Wschodniej. Przedstawiciel Gaz-Systemu ocenia, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że Baltic Pipe powstanie w 2022 r. Gdyby się jednak nie udało, ma plan "B".
04.10.2017r. 15:31

Ukraina liczy na współpracę gazową, energetyczną i w zakresie przesyłu ropy z Polską. Strona ukraińska proponuje, by partnerzy z Polski w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego wzięli udział w dokończeniu budowy dwóch bloków w elektrowni atomowej Chmielnicki. Jest też za reaktywacją linii 750 kV między tą elektrownią a Rzeszowem.
03.10.2017r. 11:52

Jak czytamy w BiznesAlert, litewski minister spraw zagranicznych Linas Linkevičius poinformował, że Wilno jest gotowe pełnić rolę lidera w realizacji projektu synchronizacji sieci elektroenergetycznych państw bałtyckich z sieciami reszty Europy. Według szefa litewskiej dyplomacji jest to jeden z priorytetów, którego "nie można odłożyć na później". Państwa bałtyckie nadal nie są w stanie osiągnąć porozumienia co do sposobu synchronizacji.
29.09.2017r. 17:24

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder został wybrany w piątek na szefa rady dyrektorów rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft. Schroeder według mediów utrzyma zarazem stanowisko przewodniczącego komitetu akcjonariuszy spółek Nord Stream i Nord Stream 2.
29.09.2017r. 14:34

Jak czytamy w BiznesAlert, operatorzy systemów przesyłowych krajów bałtyckich i Polski rozpoczęli w piątek w Warszawie prace nad koordynacją prac nad synchronizacją systemów elektroenergetycznych Bałtów z resztą Europy - podaje agencja BNS. To jedna z ostatnich możliwości, aby osiągnąć kompromis ws. kierunku oraz liczby linii, które mają synchronizować Bałtów z resztą Europy.
29.09.2017r. 06:58

Jak czytamy w BiznesAlert, końcowy termin spełnienia przez Ukrainę wymogów dotyczących synchronizacji jej sieci elektroenergetycznych z resztą Europy wyznaczono na lipiec 2022 roku - poinformował prezes Ukrenergo Wsiewołod Kowalczuk.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE