ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
02.06.2017r. 23:18

Przywódcy Partii Republikańskiej uznali czwartkową decyzję prezydenta Donalda Trumpa o wyjściu USA z porozumienia paryskiego za "słuszny i odważny krok" w obronie amerykańskich interesów zagrożonych "nieprzemyślanymi poczynaniami" poprzedniej administracji.
29.05.2017r. 11:06

- Białoruś i Rosja nie wykluczają rozbudowy jeszcze nieukończonej elektrowni jądrowej w Ostrowcu - poinformował cytowany przez BiznesAlert.pl rosyjski ambasador na Białorusi Aleksandr Surikow.
25.05.2017r. 17:48

Prezydent Francji Emmanuel Macron przekonywał w czwartek w Brukseli amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, aby USA nie podejmowały pochopnej decyzji w sprawie globalnego porozumienia klimatycznego.
25.05.2017r. 14:46

Jak poinformował BiznesAlert.pl, europejska sieć operatorów przesyłowych ENTSO-E uzgodniła ostateczny wariant porozumienia o synchronizacji sieci elektroenergetycznych Ukrainy i Mołdawii z systemem Europy kontynentalnej.
25.05.2017r. 06:19

Jak poinformował BiznesAlert.pl, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Unii Energetycznej Marosz Szefczovicz stwierdził, że Komisja będzie nadal wspierać realizację projektu synchronizacji systemów elektroenergetycznych państw bałtyckich z systemem Europy kontynentalnej z wykorzystaniem polskiej sieci.
17.05.2017r. 10:19

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Ukrenergo i Elia Grid International podpisały memorandum o współpracy przy synchronizacji systemu energetycznego z europejską siecią operatorów przesyłowych ENTSO-E.
16.05.2017r. 09:09

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w Warszawie odbyło się spotkanie biznesowe na temat współpracy energetycznej Polski i Białorusi. Zostało ono zorganizowane przez białoruską misję dyplomatyczną w ambasadzie Białorusi w stolicy Polski.
10.05.2017r. 09:03

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w ramach rekonstrukcji podstacji wycofanej z eksploatacji elektrowni jądrowej Ignalina Litwa odłączy jedną z pięciu linii przesyłowych łączących ją z Białorusią.
09.05.2017r. 12:05

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na wypowiedź jakiej udzielił premier Litwy Saulius Skvernelis agencji LETA/BNS, w poniedziałek 8 maja premierzy trzech państw bałtyckich oraz Polski osiągnęli wstępne porozumienie o synchronizacji sieci elektroenergetycznych Litwy, Łotwy i Estonii z systemem Europy kontynentalnej przez Polskę za pomocą istniejącego już połączenia LitPol Link.
08.05.2017r. 13:38

Jak poinformował BiznesAlert.pl, premierzy Litwy, Łotwy i Estonii spotkają się w poniedziałek w Tallinie aby rozmawiać na temat kwestii spornych dotyczących strategiczny projektów gazowych i energetycznych. Według doniesień medialnych nie należy spodziewać po spotkaniu żadnych szczególnych decyzji oraz umów, choć ma ono istotne znaczenie dla Litwy, której celem jest przekonanie pozostałych państw regionu do tego, aby zapewnić finansowanie jej terminalu LNG ze środków unijnych, a także do synchronizacji sieci elektroenergetycznych przez jedną linię interkonektora z Polską. Udział w szczycie weźmie premier Beata Szydło.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE