ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
16.05.2017r. 09:09

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w Warszawie odbyło się spotkanie biznesowe na temat współpracy energetycznej Polski i Białorusi. Zostało ono zorganizowane przez białoruską misję dyplomatyczną w ambasadzie Białorusi w stolicy Polski.
10.05.2017r. 09:03

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w ramach rekonstrukcji podstacji wycofanej z eksploatacji elektrowni jądrowej Ignalina Litwa odłączy jedną z pięciu linii przesyłowych łączących ją z Białorusią.
09.05.2017r. 12:05

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na wypowiedź jakiej udzielił premier Litwy Saulius Skvernelis agencji LETA/BNS, w poniedziałek 8 maja premierzy trzech państw bałtyckich oraz Polski osiągnęli wstępne porozumienie o synchronizacji sieci elektroenergetycznych Litwy, Łotwy i Estonii z systemem Europy kontynentalnej przez Polskę za pomocą istniejącego już połączenia LitPol Link.
08.05.2017r. 13:38

Jak poinformował BiznesAlert.pl, premierzy Litwy, Łotwy i Estonii spotkają się w poniedziałek w Tallinie aby rozmawiać na temat kwestii spornych dotyczących strategiczny projektów gazowych i energetycznych. Według doniesień medialnych nie należy spodziewać po spotkaniu żadnych szczególnych decyzji oraz umów, choć ma ono istotne znaczenie dla Litwy, której celem jest przekonanie pozostałych państw regionu do tego, aby zapewnić finansowanie jej terminalu LNG ze środków unijnych, a także do synchronizacji sieci elektroenergetycznych przez jedną linię interkonektora z Polską. Udział w szczycie weźmie premier Beata Szydło.
28.04.2017r. 12:21

Wczoraj w siedzibie Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Konstancinie-Jeziornej, odbyło się spotkanie Grupy Roboczej ENTSO-E ds. Ochrony Systemów Krytycznych. Jest to oficjalne forum wymiany doświadczeń i budowania standardów dla zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa elektroenergetycznej infrastruktury krytycznej zsynchronizowanej części kontynentu europejskiego.
27.04.2017r. 17:22

Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę do wdrożenia unijnej dyrektywy dotyczącej odpadów. Chodzi o energię produkowaną przez spalarnie przeznaczone do przetwarzania odpadów komunalnych.
24.04.2017r. 08:53

Jak poinformował BiznesAlert.pl, gęstnieje spór wokół synchronizacji krajów bałtyckich z resztą Unii Europejskiej poprzez Polskę. Łotwa, podobnie jak wcześniej Estonia, nie godzi się na synchronizację tylko poprzez LitPol Link 1. Zdaniem wicepremiera i ministra gospodarki Łotwy Arvilsa Ašeradensa synchronizacja wymaga budowy LitPol Link 2. Polska nie kwapi się jednak do realizacji tego połączenia. Litwa natomiast byłaby skłonna do podjęcia decyzji o synchronizacji poprzez już istniejące połączenie. Alternatywą dla synchronizacji poprzez Polskę może być połączenie poprzez Estonię z Finlandią, choć byłoby to nowatorskie rozwiązanie.
13.04.2017r. 09:19

Jak poinformował BiznesAlert.pl, niemiecka giełda European Energy Exchange (EEX) ma zaoferować nowe kontrakty w celu zmniejszenia ryzyzka związanego z rozdzieleniem austriacko-niemieckiej strefy cenowej. Na podziale zależało Polsce, bo dzięki niemu zmniejszy się negatywny wpływ tzw. przepływów kołowych na polską elektroenergetykę.
13.04.2017r. 08:52

Jak poinformował BiznesAlert.pl, podczas kolejnego spotkania przedstawicieli Komisji Europejskiej i państw bałtyckich omówiono wyniki badań nad perspektywami synchronizacji ich sieci elektroenergetycznej z Europą.
11.04.2017r. 10:14

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, o ile wkrótce Wielką Brytanię przestaną obowiązywać regulacje kształtujące unijną politykę energetyczną, Londyn zwiększy "energetyczne" więzy z kontynentem, nie rezygnując z projektów, które są zgodne z celami wyznaczanymi przez Brukselę w ramach unijnej polityki energetycznej.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE